8 września 2021 roku na warszawskiej Scenie Relax odbyła się konferencja prasowa, podczas której zapowiedziano teatralne premiery oraz powroty uwielbianych przez publikę tytułów. O spektaklach opowiedzieli ich twórcy oraz obsada, poruszono także kwestię pandemicznej działalności teatrów i Unii Teatrów Niezależnych. Poniżej więcej szczegółów, zdjęcia oraz pełna relacja z tego wydarzenia.
ZOBACZ TAKŻE: Zapowiedzi Sceny Relax 2022/2023
Dawne Kino Relax w sierpniu ubiegłego roku zmieniło się w nowy punkt na kulturalnej mapie Warszawy. Przygotowana na przyjęcie niemal 600 gości Scena Relax zaprasza widzów na spektakle teatralne, koncerty, występy satyryczne i stand-upy. Tegoroczny sezon stoi pod hasłem "Otwieramy drzwi do kultury, Nowy Sezon, Nowa Energia".
"Teatr, to przede wszystkim ludzie, emocje, radość i niewątpliwie – wzruszenie. Tymi emocjami chcemy się dzielić z widzami w nowym sezonie i głęboko wierzę, że już nic nie pokrzyżuje nam planów", mówił Karol Osentowski, który poprowadził konferencję.
Na scenie pojawili się Beata Kawka, Szefowa Rady Programowej Sceny Relax oraz Robert Ledóchowski, Prezes Zarządu Sceny Relax obalając pogłoski o śmierci kultury i obiecując wejście z przytupem w sezon teatralny 2021/2022 dziełami o podwyższonym stopniu piękności. Wspomniano także, że gościnna Scena Relax dedykowania będzie młodym i zdolnym artystom występującym u boku tych bardziej doświadczonych. Maria Seweryn, prezes Unii Teatrów Niezależnych, wypowiedziała się o swojej działalności zrzeszającej teatry prywatne i stowarzyszenia czy fundacje prowadzące działalność teatralną, które przez pandemię i kryzys z nią związany znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Głos zabrała także Katarzyna Pakosińska odpowiedzialna za rozrywkę na Scenie Relax, czyli Wytworne Wieczory Satyryczne, Otwarty Mikrofon i gościnne występy artystów kabaretowych.
Tytuł, który z pewnością najbardziej zainteresuje uMUSICALnioną publikę, to Little Shop of Horrors. Inscenizacja Teatru Muzycznego Proscenium będzie pierwszym wystawieniem oryginalnej, pełnej wersji tego tytułu w Polsce, w autorskim przekładzie Pauliny Skowrońskiej i Antoniusza Dietziusa. Teatr Proscenium jest pierwszym polskim repertuarowym prywatnym teatrem amatorskim (wśród wokalistów znajdują się m.in. nauczyciele czy stomatolog), w składzie którego znajdują się osoby od lat związane ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym. Kierownikiem Artystycznym Teatru jest Antoniusz Dietzius, który przy Little Shop of Horrors zajmuje się także inscenizacją, reżyserią, przekładem i scenografią.
Little Shop of Horrors to historia z lat 60. rozgrywająca się w Los Angeles. To tam Seymour, skromny pracownik kwiaciarni, odnajduje tajemniczą roślinę. Zyskuje dzięki niej sławę, pieniądze oraz serce dziewczyny i wszystko mogłoby prowadzić do happy endu, gdyby nie fakt, że dziwna roślina żywi się krwią i ludzkim mięsem... Tytuł ten uznawany jest za swoisty pastisz gatunków horroru i sci-fi, wypełniony absurdalnymi żartami na miarę Monty Pythona i brzmieniach czysto amerykańskich. Muzykę do produkcji skomponował Alan Menken (Mała Syrenka, Piękna i Bestia, Aladyn, Dzwonnik z Notre Dame, Pocahontas, Hercules). W obsadzie Bartłomiej Szrubarek, Mateusz Tomaszewski, Aleksandra Kołodziej, Mateusz Otłowski, Wojciech Bochra, Jędrzej Czerwonogrodzki, Mikołaj Kisiel, Aleksandra Lewicka, Julia Bielińska, Katarzyna Kanabus, Natalia Podsiadła, Marta Rodziejczak.
Dodatkowo premierze Little Shop of Horrors towarzyszy akcja Teatr domaga się krwi. Inspirując się głównym bohaterem musicalu, krwiożerczą rośliną, twórcy zdecydowali się na połączenie spektaklu z inicjatywą społeczną honorowego krwiodawstwa. Partnerem wydarzenia jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, gdzie odbędzie się kampania promocyjna.
Podczas konferencji zaprezentowano dwa utwory z tego nadchodzącego musicalu, bilety na set październikowy dostępne są tutaj.
ZOBACZ: Recenzja Little Shop of Horrors
Ale to nie wszystko, bowiem na deskach Sceny Relax pojawi się w tym sezonie jeszcze więcej interesujących tytułów:
Abonament na szczęście, spektakl oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej, z muzyką na żywo, pełen emocji, skierowany do widza dojrzałego emocjonalnie. Występują: Olga Bończyk, Beata Kawka, Anastazja Simińska, Agata Walczak, Kamil Dominiak, Piotr Fronczewski. Tytuł powraca na scenę w październiku, w 85 rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej.
Wieczór Panieński Plus, trzy przyjaciółki po przejściach i zaskakujące zwroty akcji. Gościnna, niegrzeczna komedia, a w rolach głównych Katarzyna Skrzynecka, Anna Iberszer, Wiktoria Gąsiewska, Monika Mazur, Tomasz Bednarek, Stefano Terrazzino, Marek Kaliszuk.
Tajemnica Tomka Sawyera, musical familijny na podstawie powieści Marka Twaina, o nastolatku, który wraz z przyjacielem Huckiem Finnem ucieka z domu pełnego zasad i staje się świadkiem zbrodni. To historia o akceptacji społecznej i sprawiedliwej ocenie drugiego człowieka; na scenie pojawią się m.in. Maciej Dybowski, Danuta Błażejczyk, Karol Osentowski, Katarzyna Kanabus, Julia Szewczyk, Arkadiusz Borzdyński, Jacek Kopczyński, Kamil Dominiak.
Jaskółeczka, wielopoziomowa narracja łącząca świat baśniowy i realny, współczesna bajka autorstwa Tadeusza Słobodzianka inspirowana baśnią argentyńskiego pisarza Jorge Amado. Uczy tolerancji i empatii. W obsadzie m.in. Zuzanna Bernat, Mariusz Saniternik, Daniel Mosior, Agnieszka Matysiak, Katarzyna Głogowska, Michał Wolny.
Małe Zbrodnie Małżeńskie, sztuka Erica-Emmanuela Schmitta z elementami komedii, kryminału i powieści miłosnej. Występuje Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz.
La Bombe, francuska sztuka z błyskotliwym, ciętym dialogiem Historia małżeństwa poszukującego czegoś, co wzmocni ich związek. Pełna niedomówień intryga, nieobojętna historia, a na scenie Anna Czartoryska-Niemczycka, Katarzyna Glinka, Karolina Sawka, Maria Wieczorek, Sambor Czarnota, Radosław Pazura, Wojciech Błach, Michał Rolnicki.
Dokładny opis spektakli oraz bilety znajdziecie na stronie Sceny Relax.
Obierz inny kierunek:
0 Komentarze